Orbán Viktor továbbra is kiáll az orosz energiahordozók használata mellett, hiába akar nyomást gyakorolni rá Trump és európai szövetségesei.

Szijjártó Péter külügyminiszter a nyugati vezetőket „fanatikusoknak” nevezte, és elutasította a párbeszédet ebben a témában. Magyarország évi 5 millió tonna olajat kap Oroszországtól. Az Orosz energiafüggőségnek nem elsősorban ideológiai okai vannak, hanem praktikussági: Szlovákiaval együtt csak Oroszországgal van összeköttetése a kőolaj es földgáz szükségletek kielégítésére. Hovátország irányában is létezik ugyan egy csővezeték rendszer, de annak a kapacitása az ötöde a Barátság nevű vezetékének, emellett drágább is az Adria vezetéken érkező energia.

Orbán az EU-tól való függetlenséget szorgalmazza energetikailag, a Kárpát-medence gazdasági központjává tenné az országot, és Kínával, Indiával, Oroszországgal keres partnerséget.

Leave a Reply

Trending

Discover more from Duna Center - Ami összeköt minket

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading