A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában – írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn a Facebookon a tárca közleménye szerint.

A tárcavezető a „Wrestling for Peace” elnevezésű orosz-amerikai csapattalálkozó kapcsán rámutatott, hogy az úgynevezett „pingpong-diplomácia” egyszer már bejött, amikor az 1970-es évek elején az Egyesült Államok és a Kínai Népköztársaság sportolói között asztalitenisz-mérkőzéseket rendeztek, ami jelentős enyhülést hozott a két ország kapcsolatában.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fszijjarto.peter.official%2Fposts%2Fpfbid0JWGhXDH568y2fZWbfELgpc8b7FMjBpiVyPUt7ts1qbX2SgtWnJV4hw2ZbfqjXuZ5l&show_text=true&width=500

Majd reményét fejezte ki, hogy a birkózás-diplomácia most hasonlóan sikeres lesz.

A Professional Wrestling League (PWL) szervezésében Magyarország ad otthont a „Wrestling for Peace” elnevezésű orosz-amerikai csapattalálkozónak, amelyet szabadfogásban, tíz súlycsoportban rendeznek meg. Az esemény helyszínét a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia biztosítja.

„Sporttal a békéért!”

– írta a miniszter.

A rangos sporteseményen részt vesz az Orosz Birkózó Szövetség elnöke, Mihail Mamiasvili és az Amerikai Birkózó Szövetség ügyvezető elnöke, Rich Bender is.

Leave a Reply

Trending

Discover more from Duna Center - Ami összeköt minket

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading