Ma délután az Erzsébet hídon elkezdték a patrióták a kezükbe venni érzéseiket és a szivárványos lobogókat: a Dunába hajigálták a zászlókat.
Amint arról tegnap beszámoltunk, a Fővárosi Önkormányzat a Magyar Péter vezette új kormánnyal egyetértve idén megrendezi a Budapest Pride-ot, aminek keretében egy este alatt kifüggesztették a szivárványos zászlókat a Duna feletti legforgalmasabb hídon, az Erzsébet hídon.

Az embereket nem kérdezte meg senki, hogy egyetértenek e az ilyen ízléstelen dekorációkkal kapcsolatban, ezért érthető és borítékolható volt az ilyen lépés. Sőt, egyes elemzők szerint egyenesen provokatív szerepe volt a zászlók kihelyezésének és az ilyen közerkölcsöt lábbaltipró fesztivál megrendezésével, amit jövő szombaton tervez a Főváros.

Mivel a Magyar emberek alapvetően konzervatív beállítottságúak, várható, hogy az ilyen LMBTQ akciókat hasonló reakciók fogják követni. Ellenben az ellenfél ravasz, és a provokációra ugrik, ezért minden hazafit arra kérünk, hogy legyen óvatos és ne csináljon olyat, amivel bajba kerülhet és ellenünk fordíthassák akcióinkat.

Leave a Reply

Trending

Discover more from Duna Center - Ami összeköt minket

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading